Oznámení úřadu
Tisk článku

Adventní zamyšlení V. Kolmačkové a povídání se starostkou obce u příležitosti rozsvícení vánočního stromu

Povídání pro zamyšlení na začátku adventu

Vážení a milí sousedi, občané a přátelé,

níže najdete tradiční adventní zamyšlení naší "Haliny Čakovské" - paní Václavy Kolmačkové, a dále také její rozhovor se starostkou obce při příležitosti rozsvícení vánočního stromu: Pokud se vám obrázky správně nezobrazují, povídání najdete i v přílohách článku:

Adventní zamyšlení V. Kolmačkové a povídání se starostkou obce            Adventní zamyšlení V. Kolmačkové a povídání se starostkou obce

Adventní zamyšlení V. Kolmačkové a povídání se starostkou obce    Adventní zamyšlení V. Kolmačkové a povídání se starostkou obce

Adventní zamyšlení V. Kolmačkové a povídání se starostkou obce

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
adventni-zamysleni-vanocni-strom-2021.pdf 371.3 Kb
rozhovor-se-starostkou-advent.pdf 127.1 Kb
Tisk článku

Fotoreportáž a povídání k rozsvícení vánočního stromu

letošní rozsvícení vánočního stromu bez diváků

Fotoreportáž  a povídání k rozsvícení vánočního stromu

Společné setkání, spojené s rozsvícením vánočního stromu bylo bohužel z důvodu sílící vlny pandemie zrušeno, proto Vám chceme nabídnout alespon malou pozvánku za procházkou k novému stromu na návsi v Čakově a informace o fotografie z jeho zdobění a další povídání, která tradičně se začátkem adventu u nás souvisí, by´t v této netradiční pouze internetové podobě.

Ozdobili jsme pro vás letos nový vánoční strom poprvé přímo na návsi v Čakově u ohradní zdi kostela sv. Linharta. Podrobnosti proč tomu bylo na tomto místě a ne u zastávky, jak jste všichni zvyklí naleznete v povídání s paní starostkou. Vždycky nám u toho pomáhá objednaná plošina, protože ani tento menší krásně rostlý stříbrný smrk bychom už pouze ze žebříku neozdobili.

Strom zdobil náš milý a šikovný pan Vladimír Hyndrák  - zaměstnanec obce, samozřejmě přímo pod ostřížím dohledem paní starostky :o))

Fotoreportáž a povídání k rozsvícení vánočního stromu          Fotoreportáž a povídání k rozsvícení vánočního stromu    Fotoreportáž a povídání k rozsvícení vánočního stromu

 

Letos máme pro Vás ještě jednu malou novinku a tou je, že se nám na kašně usídlil  ANDĚL, nejen jako ozdoba na zakrytou kašnu, ale také jako ochránce nás všech v této nelehké době. Bude nás svým světýlkem naděje provázet každou noc  po celou zimu.

Tohoto anděla najdete na vrcholu kašny 

Fotoreportáž a povídání k rozsvícení vánočního stromu

 

Když se nám strom podařilo dozdobit a byl připravený. Usmálo se na nás štěstí i v podobě sněhové nadílky v průběhu víkendu, a tak si nyní můžete adventní kouzlo vychutnat  v tomto týdnu i s čerstvou sněhovou nadílkou . Vánoční strom pro Vás bude svítit s malou noční přestávkou od 16:30 do 7:30 hodin až do třech králů. Neváhejte a přijďte si pověsit svá přání na jeho větve a nasát adventní atmosféru, která bude gradovat také postupnou instalací Betléma ve vstupu do kostela sv. Linharta během tohoto a příštího týdne, a poté rozsvícením lampiček Betlémského světla kolem 18. prosince.

Vánoční strom jsme rozsvítili pro Vás všechny včera 28.11. s přicházejícím soumrakem cca v 16:45 hodin a bylo nám velice líto, že ze známých důvodů jste u toho nemohli být s námi. Všude panoval zvláštní klid a ticho. Přijďte se s ním potěšit tedy alespoň  individuálně a pobýt chvíli na zdravém vzduchu v klidu a čakovské návsi, kde je až k vánočnímu stromu lehce slyšet tlukot hodinového věžního stroje

Náš letošní rozsvícený vánoční strom tedy vypadá takhle. Ještě během pondělního večera doplníme dalších fotografií.

Fotoreportáž a povídání k rozsvícení vánočního stromu    


Tisk článku

Oznámení o vyhlášení nouzového stavu vládou ČR od 26.11.2021

vyhlášení nouzového stavu od 26.11.2011

Vážení občané,

oznamujeme, že ode dneška 26.11.2021 je po dobu třiceti dnů vyhlášen vládou nouzový stav v souvislosti s další sílící vlnou pandemie onemocnění COVID-19. Podrobné znění vyhlášení nouzového stavu a nařízení vády s tím spojená najdete v příloze tohoto článku, nebo na odkaze Covid Portál vlády ČR https://covid.gov.cz/.

Obecní úřad doporučuje s ohledem na výzvu hejtmana Jihočeského kraje a zvyšujícího se počtu nakažených ve správním obvodu obce Čakov, aby lidé nad 60let věku omezili sociální kontakty a drželi se spíše doma. Na ostatní je apelováno s ohledem na rychle se šířící mutace viru COVID-19, aby zodpovědněji dodržovali platná protiepidemilogická opatření, zvýšenou hygienu rukou , nosili roušky a respirátory a s obezřetností zvažovali pobyt na místech s vysokou koncentrací lidí a zvážili nutné vzájemné sociální kontakty. To vše také s ohledem na přetížený systém zdravotní péče. 

Aktuální počty nakažených  přímo v naší obci naleznete mimo jiné i zde na stránce našeho mobilního rozhlasu jako COVID report přímo z naší obce https://cakov.mobilnirozhlas.cz/covid-report

Prosím chraňte své zdraví i zdraví ostatních a chovejte se za této situace ohleduplně a zodpovědně, i když to znamená jistá nepříjemná omezení.

Děkujeme Vám. Váš Obecní úřad a jeho jménem starostka obce Lenka Šišpelová.

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
sb0194-2021.pdf 134.4 Kb
Tisk článku

Oznámení o zrušení kulturních akcí Setkání seniorů a Rozsvícení vánočního stromu

oznámení o zrušení kulturních akci kvůli pandemii Covid-19

Vážení občané,

Obecní úřad v Čakově oznamuje, že kulturní akce Setkání seniorů, které se mělo konat 12.12.2021 a Rozsvícení vánočního stromu, které se mělo konat 27.11.2021, se  z důvodu špatné epidemiologické situace RUŠÍ. Velice nás to mrzí, ale chceme se chovat zodpovědně,  chránit Vaše zdraví a nepřidělávat našim zdravotníkům další práci v nemocnicích na úkor jiné zdravotní péče.

Vánoční strom samozřejmě ozdobíme a rozsvítíme pro vás první adventní neděli 28.11.2021 v podvečerních hodinách, a to pro tentokrát na náhradním místě u nového vánočního stromu – krásného stříbrného smrku na návsi před ohradní zdí kostela sv. Linharta, který na to již několik minulých let trénoval ve stínu toho velkého u zastávky. Na našich webových stránkách o tom najdete reportáž a povídání Václavy Kolmačkové se starostkou obce  a nebude samozřejmě, i když jen v internetovém prostoru, chybět také její letošní adventním zamyšlení.  Bohužel z důvodu uzavření, karantén a nemoci, které se nevyhnuly také naší mateřince nám letos dětičky z MŠ nakonec nestihnou připravit nic tak úžasného jako bylo jejich video s rozsvícení vánočního stromu v loňském roce.

Přijďte se tedy samostatně v rodinném kruhu na náš nový vánoční strom na náves kdykoli do Vánoc podívat a případně si pověsit vlastní přáníčko Ježíškovi, nebo vlastní vánoční ozdobu, stejně tak jako jsme to dělali při našich společných setkáních. Budeme doufat, že tuto krásnou tradici budeme moci znovu všichni tváří v tvář znovu obnovit už v příštím roce.

Jednu novinku vám však letos jako malou náplast na nepříznivou situaci spojenou s pandemií přece jen nabídneme, a to bude možnost získání Betlémského světla přímo u nás v Čakově na návsi. Přivezou nám jej v polovině prosince skauti z Českých Budějovic a bude k dispozici na otevřeném místě pro všechny, kteří by si nestihli pro něj přímo v tento den na náves přijít. A protože v dnešní době nikdo neví, co bude zítra, o přesném termínu předání Betlémského světla budete s alespoň nějakým časovým odstupem všemi možnými prostředky ještě informováni samostatnou pozvánkou.

Sledujte tedy informační kanály obce webové stránky www.cakov.cz, nebo se na nich přihlaste k odběru novinek, případně se na www.mobilnirozhlas.cz/registrace přihlaste k našemu čakovskému mobilnímu rozhlasu pomocí jednoduchého formuláře. V obou případech vám mohou při uvedení telefonního čísla nebo emailu, nebo obojího chodit novinky z webových stránek vaší samosprávy přímo do vašeho mobilního telefonu, který má dnes už každý. Pokud byste si s přihlášením nevěděli rady, rádi vám s tím na OÚ pomůžeme, neváhejte a zavolejte nebo přijďte.

Děkujeme vám za pochopení a přejeme všem pevné zdraví.


Oznámení o finanční podpoře Jihočeského kraje

Akce podpořené z dotačních programů Jihočeského kraje v roce 2020

Vážení občané,

v letošním roce se nám podařilo realizovat následující projekty,  podpořené z dotačních programů Jihočeského kraje:

1) Vybavení MŠ Čakov polytechnickými pomůckami - celkové skutečníé náklady projektu 34.355,-Kč, z doto dotační prostředky 20.000,- Kč, vlastní podíl obce 14.355,-Kč

Projekt byl podpořen z dotačního programu Podpora školství a do MŠ byly pořízeny stavebnice a učební pomůcky pro polytechnické vzdělávání. Za poskytnuté finanční prostředky velice děkujeme.

2) Nutné opravy stropu a výmalba hasičské zbrojnice v Čakově - celkové skutečné náklady projektu 73.062,80, z toho dotační prostředky 29.000,-Kč, vlastní podíl obce 44.062,80 Kč.

Projekt byl podpořen z dotačního programu Neinvestiční dotace jednotek sboru dobrovolných hasičů obce. Za výše uvedené prostředky byla provedena celková oprava stropu (Původní zcela degradovaný trámový strop byl nahrazen novým stropem se stropním výlezem a lávkou pro možné opravy krovu a krytiny zevnitř objektu, byla provedena nová vnitřní a venkovní výmalba hasičské zbrojnice v Čakově. Za poskytnuté finanční prostředky velice děkujeme.

3)Kultturní akce Čakovská pouť - celkové skutečné náklady projektu 43.615,20, z toho dotační prostředky 20.000,- Kč, vlastní podíl obce 23.615,20, příjmy z dobrolného vstupného 3.913,-Kč

Projekt byl podpořen z dotačního programu Podpora kultury a Čakovská pouť proběhla kvůli pandemii koronaviru v odloženém termínu 6.9.2020. Za poskytnuté dotační prostředky velice děkujeme.

4)Kulturní akce Čakovské prkno - přehlídka amatérského divadla a hudby - celkové skutečné náklady projektu 56..075,30 Kč, dotační prostředky 40.000,- Kč, vlastní prostředky 26.075,30 Kč, přijmy z dobrovolného vstupného 10.587,-Kč.

Projekt byl podpořen z dotačního programu Podpora kultury a Čakovské prkno proběhlo kvůli pandemii koronaviru v posunutém dřívějším termínu 4. a 5.9..2020. Za poskytnuté dotační prostředky velice děkujeme.