Oznámení úřadu

Oznámení o zrušení kulturních akcí Setkání seniorů a Rozsvícení vánočního stromu

oznámení o zrušení kulturních akci kvůli pandemii Covid-19

Vážení občané,

Obecní úřad v Čakově oznamuje, že kulturní akce Setkání seniorů, které se mělo konat 12.12.2021 a Rozsvícení vánočního stromu, které se mělo konat 27.11.2021, se  z důvodu špatné epidemiologické situace RUŠÍ. Velice nás to mrzí, ale chceme se chovat zodpovědně,  chránit Vaše zdraví a nepřidělávat našim zdravotníkům další práci v nemocnicích na úkor jiné zdravotní péče.

Vánoční strom samozřejmě ozdobíme a rozsvítíme pro vás první adventní neděli 28.11.2021 v podvečerních hodinách, a to pro tentokrát na náhradním místě u nového vánočního stromu – krásného stříbrného smrku na návsi před ohradní zdí kostela sv. Linharta, který na to již několik minulých let trénoval ve stínu toho velkého u zastávky. Na našich webových stránkách o tom najdete reportáž a povídání Václavy Kolmačkové se starostkou obce  a nebude samozřejmě, i když jen v internetovém prostoru, chybět také její letošní adventním zamyšlení.  Bohužel z důvodu uzavření, karantén a nemoci, které se nevyhnuly také naší mateřince nám letos dětičky z MŠ nakonec nestihnou připravit nic tak úžasného jako bylo jejich video s rozsvícení vánočního stromu v loňském roce.

Přijďte se tedy samostatně v rodinném kruhu na náš nový vánoční strom na náves kdykoli do Vánoc podívat a případně si pověsit vlastní přáníčko Ježíškovi, nebo vlastní vánoční ozdobu, stejně tak jako jsme to dělali při našich společných setkáních. Budeme doufat, že tuto krásnou tradici budeme moci znovu všichni tváří v tvář znovu obnovit už v příštím roce.

Jednu novinku vám však letos jako malou náplast na nepříznivou situaci spojenou s pandemií přece jen nabídneme, a to bude možnost získání Betlémského světla přímo u nás v Čakově na návsi. Přivezou nám jej v polovině prosince skauti z Českých Budějovic a bude k dispozici na otevřeném místě pro všechny, kteří by si nestihli pro něj přímo v tento den na náves přijít. A protože v dnešní době nikdo neví, co bude zítra, o přesném termínu předání Betlémského světla budete s alespoň nějakým časovým odstupem všemi možnými prostředky ještě informováni samostatnou pozvánkou.

Sledujte tedy informační kanály obce webové stránky www.cakov.cz, nebo se na nich přihlaste k odběru novinek, případně se na www.mobilnirozhlas.cz/registrace přihlaste k našemu čakovskému mobilnímu rozhlasu pomocí jednoduchého formuláře. V obou případech vám mohou při uvedení telefonního čísla nebo emailu, nebo obojího chodit novinky z webových stránek vaší samosprávy přímo do vašeho mobilního telefonu, který má dnes už každý. Pokud byste si s přihlášením nevěděli rady, rádi vám s tím na OÚ pomůžeme, neváhejte a zavolejte nebo přijďte.

Děkujeme vám za pochopení a přejeme všem pevné zdraví.