Úřední deska
Tisk článku

Aktuální informace ke koronavirové pandémii

užitečné odkazy

Vážení občané,

prosím respektujte s ohledem na bezpečnost Vašeho zdraví a svých blízkých přijatí krizová opatření. Informovanost je v této době klíčová, sledujte tedy prosím media, oficiální webové stránky jednotlivých ministerstev - především ministerstva zdravotnictví a ministerstva práce a sociálních věcí, stránky světové zdravotnické organizace a v neposlední řadě se Vám důležité a ty nejbližší informace budeme snažit podat i my na našich stránkách v rámci našich možností.

Hlavní aktuální informace ke koronavirové  pandemii a s ní souvisejících minořádných opatřeních naleznete na těchto odkazech:

1) oficiální web ministerstva zdravotnictví o koronavirové pandémii https://koronavirus.mzcr.cz/ . Zde mnoho užitečných informací o tom, co koronavirová nákaza je, jak se před ní chránit a další informace, týkající se běžného života za zavedení nouzového stavu a krizových opatření.

Naleznete zde také video k základním informacím o nákaze COVID-19, které vám níže zprostředkováváme:

 

 

 

 

 

 

 

 

2) platná mimořádná opatření vlády a užitečné informace z ministerstev k pandemii naleznete na https://www.vlada.cz/cz/media-centrum/aktualne/vyhlaseni-nouzoveho-stavu-180234/

3) užitečné odkazy a rady pro seniory  a dlouhodobě a chronicky zdravotně postižené:

Váš Obecní úřad je schopen Vám na požádání zajistit nákup nutných potravin, léků případně zajistit doprovod a nutnou dopravu k lékaři. Pokud toto potřebujete neváhejte si o pomoc požádat. Dále jsme schopni zajistit Vám pro Vaši potřebu bavlněné ochranné roušky, případně nano filtr do bavlněné ochranné roušky (pro lepší ochranu před viry) a v omezeném množství dezinfekci na ruce a povrchy.

V případě Vaší nutné potřeby a požadavků volejte na tato telefonní čísla: 723 872 897 - strarostka Lenka Šišpelová, 606 465 046 - zaměstnanec OÚ pan Hyndrák, 602 348 959 - místostarosta obce Milan Vlk

Stejnou pomoc jsme schopni zajistit na výše uvedených číslech i všem našim občanům, kteří se ocitli v souvislosti s epidemií koronaviru v tíživé životní situaci, nebo jsou v nařízené karanténě a nemohou o tuto pomoc požádat z jakéhokoli důvodu své blízké. V případě potřeby nás neváhejte kontaktovat.

V případě jakýchkoli dotazů, ohledně epidemie koronaviru a souvisejících patření, které Vás trápí nebo nejste schopni na ně najít odpověď, neváhejte se případně zeptat pomocí našeho nového komunikačního kanálu (kromě stávajících vyzkoušených komunikačních cest - telefon 723872897, email obec@cekov.cz) pomocí aplikace mobilního rozhlasu, kde můžete jednoduše zadat dotazy přímo určené ke koronaviru přímo pro náš obecní úřad. Odkaz na zaregistrování a stažení aplikace naleznete na https://cakov.mobilnirozhlas.cz/Budeme se pro Vás snažit najít správnou informaci a odpovědět Vám, jak nejdříve to bude možné.

Tisk článku