Úřední deska
Tisk článku

Aktuální informace ke koronavirové pandémii

užitečné odkazy

Vážení občané,

prosím respektujte s ohledem na bezpečnost Vašeho zdraví a svých blízkých přijatí krizová opatření. Informovanost je v této době klíčová, sledujte tedy prosím media, oficiální webové stránky jednotlivých ministerstev - především ministerstva zdravotnictví a ministerstva práce a sociálních věcí, stránky světové zdravotnické organizace a v neposlední řadě se Vám důležité a ty nejbližší informace budeme snažit podat i my na našich stránkách v rámci našich možností.

Hlavní aktuální informace ke koronavirové  pandemii a s ní souvisejících minořádných opatřeních naleznete na těchto odkazech:

1) oficiální web ministerstva zdravotnictví o koronavirové pandémii https://koronavirus.mzcr.cz/ . Zde mnoho užitečných informací o tom, co koronavirová nákaza je, jak se před ní chránit a další informace, týkající se běžného života za zavedení nouzového stavu a krizových opatření.

Naleznete zde také video k základním informacím o nákaze COVID-19, které vám níže zprostředkováváme:

 

 

 

 

 

 

 

 

Informace k opatření v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu najdete zde na tomto odkaze http://www.mzcr.cz/dokumenty/v%C2%A0souvislosti-s-vyhlasenim-nouzoveho-stavu-se-zakazuji-akce-s-ucasti-presahujici_18727_1.html

2) oficiální stránky ministerstva vnitra  https://www.mvcr.cz/clanek/coronavirus-informace-mv.aspx - především informace , týkající se legislativy, uzavřených hranic, informace k cestování a s ním spojené povinné nařízení karantény, co je nouzový stav a další

Informační tabulka k cestování v souvislosti s COVID-19 a povinnými opatřeními platná do 16.3.2020 0:00

Mimoradne_opatreni-informace_k_cestovani-COVID19_-_obr20200313.jpg

Informační tabulka na stejné téma platná od 16.3.2020 0:00

Mimoradne_opatreni-informace_k_cestovani-COVID19_-_obr20200316.jpg

 

3) oficiální stránky ministerstva práce a sociálních věcí - https://www.mpsv.cz/web/cz/informace-ke-koronaviru - zde naleznete mnoho užitečných informací k sociálním dávkám, k ošetřovnému,finanční zajištění v případě povinné karantény v době nákazy  a při zavedení nouzového stavu a krizových opatření, a mnoho dalšího. Je zde také přihledný leták s pěti doporučeními pro seniory viz. níže.

4) webové stránky ministerstva školství na odkazu http://www.msmt.cz/informace-k-vyhlaseni-nouzoveho-stavu-v-cr - zde najdete konkrétní informace k vyhlášení nouzového stavu a jeho opatřením ze dne 12.3.2020

Kdybyste jakoukoli informaci potřebovali, nevěděli si rady, neváhejte kontaktovat vedení obce na telefonech 723 872 897 Ing. Lenka Šišpelová, starostka obce, 602 348 959 Ing. Milan Vlk, místostarosta obce, případně emailem obec@cakov.cz. Informace se pro Vás budeme snažit, co nejdříve sehnat.

Tisk článku