Úřední deska
Tisk článku

Aktuální opatření vlády a informace ohledně pandemie koronaviru

platné od 13. a 14.10.2020

Vážení občané,

vzhledem k neustále zesilující druhé vlně epidemie infekčního onemocnění COVID-19, vláda zpřísňuje opatření proti šíření tohoto onemocnění. Aktuální informace k počtu nakažených a další podrobné informace k onemocnění naleznete na: 

https://koronavirus.mzcr.cz/

Aktuální protiepidemiologická opatření, která platí najdete na :

1) stránkách ministerstva zdravotnictví https://www.mzcr.cz/category/uredni-deska/rozhodnuti-ministerstva-zdravotnictvi/aktualni-mimoradna-a-ochranna-opatreni-ke-covid-19/

2) https://koronavirus.mzcr.cz/aktualni-opatreni/

3) https://www.vlada.cz/cz/epidemie-koronaviru/dulezite-informace/nouzovy-stav-a-mimoradna-opatreni-_-co-aktualne-plati-180234/

informace z našeho kraje na https://www.kraj-jihocesky.cz/

Zatím přímo ve správním území obce Čakov nebyly ohlášeny případy nákazy, ale v blízkém okolí se tyto případy objevují a jejich počet roste. Prosím nepodceňujte a dodržujte tedy opatření vydaná vládou a věnujte zvýšenou pozornost hygieně rukou, používejte na veřejných místech dostupnou dezinfekci a ochranu dýchacích cest, buďte mnohem opatrnější při sociálních kontaktech s ostatními lidmi, ve styku s obecním úřadem preferujte prosím komunikaci telefonickou, emailovou a pomocí jiných dálkových přístupů. Chovejte se zodpovědně a ohleduplně k ostatním v případě jakýchkoli příznaků nákazy.

Uvádíme zde jeden z návodů  - článek z Aktuálně.cz z 8.9.2020  Co dělat, když mám příznaky covidu-19? Komu volat a jak se chovat?

V případě jakýchkoli potíží a problematických situací spojených s epidemií koronaviru, se kterými si nebudete vědět rady, je možné se s důvěrou obrátit na vedení obce a Obecního úřadu tel: starostky L. Šišpelové 723 872 897, resp. místostarosty M. Vlka 602 348 959. V rámci našich sil a možností  a vědomostí jsme připraveni Vám poradit a řešit s Vámi problematickou situaci. 

 

 

 

 

Tisk článku