Úřední deska

Oznámení

rouška s kapsou a speciálním filtrem do každé domácnosti

Vážení občané,

připravili jsme pro Vás do každé domácnosti balíček s opakovaně použitelnou látkovou rouškou se speciálním filtrem melt-blown, která je vyšším stupněm ochrany než jednoduchá látková rouška. Roušku lze vyprat na 60-90 stupňů nebo vyvařit, tím sterilizovat a použít opakovaně. Tato rouška má kapsu, do které lze vložit filtr, který naleznete v druhém igelitovém sáčku. Roušku vyvařujte nebo sterilizujte včetně filtru, poté jej opatrně vyjměte a vyhoďte. Po použití je filtr infekční, proto s ním manipulujte pouze v rukavicích a velice opatrně. Speciální melt-blown hydrofobní filtr z netkané textilie je vyroben technologií, která je schopna zachytit 81% virů včetně COVID-19 a je totožný s tzv. nano filtrem. POZOR! Právě obsahem druhého sáčku je tato speciální tkanina vcelku v kuse o velikosti 20x100 cm, ze které jednoduchým ustřižením požadované velikosti a tvaru vyrobíte cca 10 filtrů. Před manipulací se sáčkem s tkaninou dbejte návodu nalepeném na sáčku, aby nedošlo ke zbytečnému znehodnocení filtru. Filtr lze použít po dobu 4-6 hodin, NELZE použít opakovaně, 100% vydezinfikovat  nebo sterilizovat. Po použití jej zavažte do plastového sáčku a poté VYHOĎTE do komunálního odpadu. Bavlněná rouška obsahující tento speciální filtr Vás již ochrání proti COVID-19 a i ostatním virům až z 81%. 

Zde naleznete odkaz na stránky ohledně roušek s kapsou se speciálním melt-blown filtrem, kde se dozvíte další podrobnosti, jak se o ni i filtr starat a ještě i další návody a nápady: https://www.caramilla.cz/rouska-s-filtrem/. Certifikát filtru naleznete zde https://www.rouskylidem.cz/certifikaty.

Prosím používejte tuto roušku odpovědně při Vašich nutných cestách mimo domov. Pokud balíček nepotřebujete, nebo nevyužijete, darujte jej někomu jinému z rodiny, nebo jej vraťte nepoužitý do schránky obecního úřadu na budově MŠ Čakov nebo u budovy OÚ č.p. 20, (případně volejte 723872897).

Přílohy k článku
Jméno souboru Popis Velikost
nano-filtr-navod.pdf 604.7 Kb