Velikonoce 2021 v lockdownu
Tisk článku

Velká velikonoční stezka - prodloužení

Ohlasy velikonočních stezek a prodloužení velké stezky o týden

Mílí malí i velcí občané, sousedé a přátelé našich obcí pod čakovským kostelíčkem,

děkujeme vám za vaši aktivitu na našich velikonočních stezkách a milé pochvalné ohlasy.

Pro úspěch  a také déllku trasy velké velikonoční stezky, prodlužujeme  ještě do pondělí 19.4.2021 možnost navštívit dle mapy jednotlivá stanoviště, poučit se a zažít nezapomenutelnou atmosféru lidových pověstí na místech, kde se mohly odehrát. Můžete si také doplnit vaše nedodělané kvízy, ale bohužel i když nám je přinesete, uzávěrka pro možnost slosování o ceny zůstává dle pravidel do včerejšího dne 12.4.2021. Takže je nebude možné do slosování zařadit, ale drobná minicena útěchy se třeba také najde.

Z našich schránek jsme k 12.4.2021 vybrali 17 velkých vyřešených křížovek pro rozproudění těla i mysli a 27 malých jarních kvízů pro moudré hlavičky. Skvělý výkon a pochvala od tvůrců pro bystré hlavy! Protože i přes nepřízeň osudu, kdy se asi ve čtvrtek 8.4.  ztratilo znění pověsti pod písmenem V na stanovišti velké stezky na návsi v Čakově a předtím o velikonocích krásný malovaný kámen na stanovišti malé stezky na cestě na Voletíny, jste si dokázali poradit, stanoviště jste našli a kvízy jste vyřešili. 

Zajímavé  postřehy ze stezek, o kterých jsme se dozvěděli a malou fotoreportáž ještě pro vás vytvoříme spolu s výsledky slosování nejdéle do konce dubna. Stalo -li se Vám na stezkách něco zvláštního, co umocnilo atmosféru stezky, nebojte se nám o tom ještě  napsat na obec@cakov.cz, vytvoříme z nich zajímavý článek k fotoreportáži. 

Děkujeme všem, kteří po cestě uklízeli přírodu a nasbírali plné pytle toho, co do ní nepatří. Někteří nalezli onen ztracený kříž , který byl vystavěn na památku nešťastné smrti mlynáře, jiní ještě stále aktivně hledají ony tři bratry ve zkaměnělé podobě, velice držíme pěsti při pátrání v lesích kolem Dehtáře.

Děkujeme také za zaslané krásné fotografie a jsme velice rádi, že jste se při cestování po našem, a kouskem i sousedním Jankovském katastru, dobře bavili a užili si ho.

Za OÚ v Čakově a MŠ ČAkov Lenka Šišpelová, starostka obce a Kateřina Deutschová, zastupující ředitelka školky.

Mapu míst a pokyny ke stezce najdete v menu Velká velikonoční stezka.

Tisk článku